wtorek, 14 października 2014

Dancehall od postaw

Istnieje wiele dobrych szkół tanecznych. Każda z nich ma do zaoferowania różnego rodzaju tańce. Jeśli nie jesteś znawcą gatunków tanecznych, to większość z nich może przysporzyć Ci kłopotu. Na jakie zajęcia się wybrać? W tej krótkiej notatce chciałbym zaproponować Ci jedną z ofert pojawiającą się w wielu szkołach, mianowicie dancehall.

Jest to gatunek muzyczny i taneczny wywodzący się prosto z Jamajki – tak, właśnie z ojczyzny Boba Marleya i muzyki reggae. Bo sam dancehall właśnie jest pochodną reggae oraz ragga. Gatunek ten powstał około 30 lat temu i od razu zawojował serca Jamajczyków, a później stopniowo było coraz częściej grany i rozpoznawany również w innych częściach świata.

Dancehall jest to taniec, którego głównym założeniem ma być relaks zarówno ciała jak i duszy. Ma uwalniać od przyziemnych problemów, a po usłyszeniu i zatańczeniu kilku taktów masz poczuć się jak na słonecznej, pełnej pięknych kobiet, plaży Jamajki. Myślę, że warto uczyć się tego tańca od mistrzów – choćby dla właśnie przed chwilą podanego powodu.


Jeśli czujesz, że w twoim życiu brakuje Ci luzu, swobody, szaleństwa i odpoczynku przy kołyszącej, unoszącej do nieba muzyce, to dancehall jest właśnie dla Ciebie. Nie zastanawiaj się i koniecznie zapisz się na kurs tańca w najbliższej szkole tanecznej, domu kultury lub klubie w twojej okolicy.  Dancehall zapewnia niesamowite przeżycia, poznanie wielu pozytywnie zakręconych ludzi i wyprawę z nimi do innego, „jamajskiego” świata, gdzie znikają wszystkie problemy.

niedziela, 12 października 2014

Nurkowanie dla początkujących - książki

Nurkowanie staje się coraz bardziej popularnym zajęciem. Najczęściej w czasie wakacji za granicą mamy możliwość podziwiania tych cudów natury, które znajduję się pod wodą. Zanim jednak będziemy mogli czerpać przyjemność z nurkowania, musimy przejść odpowiedni kurs. A jak będzie on wyglądał?
Kurs dla początkujących będzie składał się z trzech części.
Pierwsza część to zajęcia teoretyczne czyli pewne wykłady. W czasie tych zajęć dowiemy się, co to jest fizyka nurkowania, środowisko wodne, jaki sprzęt jest niezbędny, jakie wypadki się zdarzają oraz poznamy kwestie procedur i bezpieczeństwa nurkowania. W czasie tych zajęć bardzo często wykorzystywane są różne filmiki, ale również schematy, rysunki oraz prezentacje. Będą to również wykłady, które przekazują wiele istotnych informacji.
Druga część kursu to zajęcia basenowe. Na basenie wykonuje się pierwsze nurkowanie. W czasie tych zajęć kursanci uczą się podstawowych działań, poruszania pod wodą, poznają sprzęt niezbędny do nurkowania i uczą się z niego odpowiednio korzystać. Kursanci ćwiczą też pływalność czyli szkolą umiejętność kontrolowania głębokości.
W domu czytają natomiast książki. Wiele ciekawych pozycji można znaleźć w działach ze sportem. O swoich przygodach piszę też na http://www.gothads.pl/

Trzecia i ostatnia część kursu to zajęcia na otwartych wodach. Na takich zajęciach powtarzamy wszystkie ćwiczenia, które odbywały się na basenie. Z tym, że teraz kursanci pływają w pełnym wyposażeniu – w piankach i rękawiczkach, i w innych warunkach – między innymi w mniejszej widoczności. Po całym przebytym kursie jego uczestnicy są w pełni przygotowani do nurkowania.